Test av ansatte på treningssentre

Kan ansatte på treningssenter bli dopingtestet? (Mistenker en personlig trener).

Antidoping Norge gjennomfører dopingtester på oppdrag fra treningssentrene. For å kunne bestille tester må senteret ha fått godkjent konsesjon fra Datatilsynet til å behandle sensitive personopplysninger. I konsesjons svar fra Datatilsynet fremgår det tydelig at det ikke er anledning til å teste ansatte. Innhenting av helseopplysninger ved ansettelse og medisinske undersøkelser av arbeidstakere/ansatte følger av arbeidsmiljøloven §§9-3 og 9-4. 

Mvh
Kim 

Publisert: 24.09.15 - Oppdatert: 01.12.16

24. september 2015